Vishay/BCcomponents SFR25H0001823FR500
SFR25H0001823FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001823FR500
Brief Description
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001823FR500.pdf
Availability of SFR25H0001823FR500
QUANTITY
SFR25H0001823FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001823FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001823FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001823FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001823FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001823FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001823FR500
CONN FERRULE 2WIRE 16AWG BLACK datasheet.pdf
RES 191K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BLOCK 60POS NYLON datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 2A SYNC 14DFN datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 100W datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 8SOIC datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 60A D1 datasheet.pdf