Vishay/BCcomponents SFR25H0001913FR500
SFR25H0001913FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0001913FR500
Brief Description
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0001913FR500.pdf
Availability of SFR25H0001913FR500
QUANTITY
SFR25H0001913FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0001913FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0001913FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0001913FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0001913FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0001913FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0001913FR500
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC datasheet.pdf
250 TB SPRING CLAMP 35D datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18, 27 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf