Vishay/BCcomponents SFR25H0002153FR500
SFR25H0002153FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002153FR500
Brief Description
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002153FR500.pdf
Availability of SFR25H0002153FR500
QUANTITY
SFR25H0002153FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002153FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002153FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002153FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002153FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002153FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002153FR500
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OCT D TRNSP LATCH 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.12M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,RED,ENHCD,C5 datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 5A TO-PMOD-7 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf