Vishay/BCcomponents SFR25H0002154FR500
SFR25H0002154FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002154FR500
Brief Description
RES 2.15M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002154FR500.pdf
Availability of SFR25H0002154FR500
QUANTITY
SFR25H0002154FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002154FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002154FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002154FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002154FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002154FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002154FR500
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 860MA 470 MOHM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .12M datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf