Vishay/BCcomponents SFR25H0002200JA500
SFR25H0002200JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002200JA500
Brief Description
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002200JA500.pdf
Availability of SFR25H0002200JA500
QUANTITY
SFR25H0002200JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002200JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002200JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002200JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002200JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002200JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002200JA500
FIXED IND 2.2UH 6.5A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN #8 NON-LOCK #10 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SOT23-3 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KK RPC 254 HDR FRLK RA 06 CKT 15 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 10DFN datasheet.pdf