Vishay/BCcomponents SFR25H0002202JR500
SFR25H0002202JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002202JR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002202JR500.pdf
Availability of SFR25H0002202JR500
QUANTITY
SFR25H0002202JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002202JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002202JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002202JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002202JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002202JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002202JR500
RES SMD 12 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LCD 7SEG 4DIG 0.35" REFL STD datasheet.pdf
IC PLL W/LOCK DETECTOR 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf