Vishay/BCcomponents SFR25H0002209JA500
SFR25H0002209JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002209JA500
Brief Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002209JA500.pdf
Availability of SFR25H0002209JA500
QUANTITY
SFR25H0002209JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002209JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002209JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002209JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002209JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002209JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002209JA500
MOSFET N-CH 55V 30A I-PAK datasheet.pdf
CONN SPRING 40POS DUAL .430 SMD datasheet.pdf
2.4 GHZ, 802.15.4 HALF-DUPLEX RS datasheet.pdf
XFRM GATE DRIVE 1425UH 2:1:1 SMD datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 5.6A datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 9.1NS 144BGA datasheet.pdf
22UF 250V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf