Vishay/BCcomponents SFR25H0002212FR500
SFR25H0002212FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002212FR500
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002212FR500.pdf
Availability of SFR25H0002212FR500
QUANTITY
SFR25H0002212FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002212FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002212FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002212FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002212FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002212FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002212FR500
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
FRONT COVER/ FIRST SIDE datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 1A SMD datasheet.pdf