Vishay/BCcomponents SFR25H0002401JA500
SFR25H0002401JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002401JA500
Brief Description
RES 2.4K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002401JA500.pdf
Availability of SFR25H0002401JA500
QUANTITY
SFR25H0002401JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002401JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002401JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002401JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002401JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002401JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002401JA500
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 20POS 1MM 2" datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
LIGHT PIPE ACT 4MM DIA 22.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 32VC QFN datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 12POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 6SKT SLD CUP datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD datasheet.pdf