Vishay/BCcomponents SFR25H0002431FR500
SFR25H0002431FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002431FR500
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002431FR500.pdf
Availability of SFR25H0002431FR500
QUANTITY
SFR25H0002431FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002431FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002431FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002431FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002431FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002431FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002431FR500
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CORD BANANA PLUG PATCH 12" BLK datasheet.pdf
IC OCT D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR E3S-C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 100A AC datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V NP0 1206 datasheet.pdf