Vishay/BCcomponents SFR25H0002432FR500
SFR25H0002432FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002432FR500
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002432FR500.pdf
Availability of SFR25H0002432FR500
QUANTITY
SFR25H0002432FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002432FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002432FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002432FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002432FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002432FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002432FR500
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANSFORMER VDSL 3000VRMS T/H datasheet.pdf
MODULE OPT RECEIVER AMP SOT115 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 229 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB FP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAATCC0005 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf