Vishay/BCcomponents SFR25H0002612FR500
SFR25H0002612FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002612FR500
Brief Description
RES 26.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002612FR500.pdf
Availability of SFR25H0002612FR500
QUANTITY
SFR25H0002612FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002612FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002612FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002612FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002612FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002612FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002612FR500
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS DL .050 VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TOOL FERRULE STN INSRT .120-.149 datasheet.pdf
CONN ADAPT TNC JACK TO SMA JACK datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf