Vishay/BCcomponents SFR25H0002670FR500
SFR25H0002670FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002670FR500
Brief Description
RES 267 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002670FR500.pdf
Availability of SFR25H0002670FR500
QUANTITY
SFR25H0002670FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002670FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002670FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002670FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002670FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002670FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0002670FR500
IC COUNTER 8BIT SYNC ECL 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER AC-DC 9V@330MA 3W PCB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PLUG 3POS 5MM datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS WTB CRIMP BLK datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DWH XS2GD421 CONNECTOR datasheet.pdf
LAMP NEON 230V GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN SSL PLUG HSG 3POS CRIMP datasheet.pdf