Vishay/BCcomponents SFR25H0002703JA500
SFR25H0002703JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0002703JA500
Brief Description
RES 270K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0002703JA500.pdf
Availability of SFR25H0002703JA500
QUANTITY
SFR25H0002703JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0002703JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0002703JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0002703JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0002703JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0002703JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0002703JA500
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GAUGE VACUUM GAUGE SIG CONDITION datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 55W datasheet.pdf
FPH 1.3# SIZE I datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8DFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 480VAC AXIA datasheet.pdf
150UF 160V 16X25 datasheet.pdf