Vishay/BCcomponents SFR25H0003002FA500
SFR25H0003002FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003002FA500
Brief Description
RES 30K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003002FA500.pdf
Availability of SFR25H0003002FA500
QUANTITY
SFR25H0003002FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003002FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003002FA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003002FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003002FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003002FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0003002FA500
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC 2416 datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1.2MM X 6.5MM 0.98" datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Board Edge, Cutout datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/12/180F SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CTV 8C 8#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
JT 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 63V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf