Vishay/BCcomponents SFR25H0003242FR500
SFR25H0003242FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003242FR500
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003242FR500.pdf
Availability of SFR25H0003242FR500
QUANTITY
SFR25H0003242FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003242FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003242FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003242FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003242FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003242FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003242FR500
IC REG LDO 10V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INSERT MT-RJ TO 5/125 62.5/125 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN IDC ZR 10POS 1.5MM 30AWG datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 15NS 256CABGA datasheet.pdf
IC MCU 128KB DC-DC AES 76-DQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 28POS datasheet.pdf