Vishay/BCcomponents SFR25H0003243FR500
SFR25H0003243FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003243FR500
Brief Description
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003243FR500.pdf
Availability of SFR25H0003243FR500
QUANTITY
SFR25H0003243FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003243FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003243FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003243FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003243FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003243FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003243FR500
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC REG CHARGE PUMP 5V 60MA 6SON datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf