Vishay/BCcomponents SFR25H0003300FR500
SFR25H0003300FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003300FR500
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003300FR500.pdf
Availability of SFR25H0003300FR500
QUANTITY
SFR25H0003300FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003300FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003300FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003300FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003300FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003300FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003300FR500
IC LINE DVR 3V QUAD DIFF 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SHIELD LOWER TYPE A datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 15.24MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 12POS datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 1.2A 2.63 OHM datasheet.pdf