Vishay/BCcomponents SFR25H0003300JR500
SFR25H0003300JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003300JR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003300JR500.pdf
Availability of SFR25H0003300JR500
QUANTITY
SFR25H0003300JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003300JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003300JR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003300JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003300JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003300JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003300JR500
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 19POS W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf