Vishay/BCcomponents SFR25H0003302JR500
SFR25H0003302JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003302JR500
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003302JR500.pdf
Availability of SFR25H0003302JR500
QUANTITY
SFR25H0003302JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003302JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003302JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003302JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003302JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003302JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003302JR500
MODULE DDR 128MB 184-DIMM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V BATT SW 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CABLE TIE 30LB. 5.83" YELLOW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf