Vishay/BCcomponents SFR25H0003320FR500
SFR25H0003320FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003320FR500
Brief Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003320FR500.pdf
Availability of SFR25H0003320FR500
QUANTITY
SFR25H0003320FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003320FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003320FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003320FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003320FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003320FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003320FR500
FIXED IND 2.2MH 180MA 6.25 OHM datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC BLK 3X1"(6=6') datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 31.38"W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 16-20 AWG GOLD datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/05/180SH180C BK BX datasheet.pdf
COVER SR BTS 21 KIT datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf