Vishay/BCcomponents SFR25H0003328FR500
SFR25H0003328FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003328FR500
Brief Description
RES 3.32 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003328FR500.pdf
Availability of SFR25H0003328FR500
QUANTITY
SFR25H0003328FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003328FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003328FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003328FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003328FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003328FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003328FR500
THERMISTOR NTC 100 OHM @ 25C datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC 1A CUSTOM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE CAT5 2.0M datasheet.pdf
RES 51K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 11MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 25.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PATCH PNL 19" RJ45 CAT6 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V RD datasheet.pdf