Vishay/BCcomponents SFR25H0003570FR500
SFR25H0003570FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003570FR500
Brief Description
RES 357 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003570FR500.pdf
Availability of SFR25H0003570FR500
QUANTITY
SFR25H0003570FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003570FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003570FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003570FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003570FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003570FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003570FR500
IDC CABLE - MDH50K/MC50F/MDL50K datasheet.pdf
IDC CABLE - MCE50K/MC50M/MCE50K datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 12POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 2POS W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
KIT HD-SDI COAX PORT PROTECTION datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.8MM SMD VERT datasheet.pdf
REPLACEMENT KEY FOR AML 27 KEY datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 36V 1.4A datasheet.pdf