Vishay/BCcomponents SFR25H0003600JA100
SFR25H0003600JA100 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003600JA100
Brief Description
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003600JA100.pdf
Availability of SFR25H0003600JA100
QUANTITY
SFR25H0003600JA100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003600JA100
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003600JA100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003600JA100
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003600JA100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003600JA100 Details Description
Related parts for SFR25H0003600JA100
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 2A 125V ALARM IND FAST datasheet.pdf
BLADE TORX T25 6.89" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH COMPACT KEY-OPERATED datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.29A 120 MOHM datasheet.pdf
SR BTS CSINSL BRS 4 ASY datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf