Vishay/BCcomponents SFR25H0003830FR500
SFR25H0003830FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003830FR500
Brief Description
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003830FR500.pdf
Availability of SFR25H0003830FR500
QUANTITY
SFR25H0003830FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003830FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003830FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003830FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003830FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003830FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003830FR500
IC OTP 512KBIT 150NS 28TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf