Vishay/BCcomponents SFR25H0003920FR500
SFR25H0003920FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003920FR500
Brief Description
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003920FR500.pdf
Availability of SFR25H0003920FR500
QUANTITY
SFR25H0003920FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003920FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003920FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003920FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003920FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003920FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003920FR500
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
BNC MALE/BANANA PLUGS 48" datasheet.pdf
MCU 8BIT 8032 256KB FLASH 52TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 350VAC 2AG datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL LP 4UCSP datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 750MA 390 MOHM datasheet.pdf
BCH 16-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf