Vishay/BCcomponents SFR25H0003921FR500
SFR25H0003921FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003921FR500
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003921FR500.pdf
Availability of SFR25H0003921FR500
QUANTITY
SFR25H0003921FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003921FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003921FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003921FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003921FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003921FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003921FR500
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 6A TO252 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 50A TO247 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 82A 1400V V1-A datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 14POS DUAL VERT datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 100V R2H 0805 datasheet.pdf
IC AFE POWERLINE COMM 48VQFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf