Vishay/BCcomponents SFR25H0004320FR500
SFR25H0004320FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004320FR500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004320FR500.pdf
Availability of SFR25H0004320FR500
QUANTITY
SFR25H0004320FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004320FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004320FR500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004320FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004320FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004320FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004320FR500
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 5V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN MALE STR 4POS M12 8 MM datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 2POS 1.8MM datasheet.pdf
100UF 10V 6,3X5,8 datasheet.pdf