Vishay/BCcomponents SFR25H0004321FR500
SFR25H0004321FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004321FR500
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004321FR500.pdf
Availability of SFR25H0004321FR500
QUANTITY
SFR25H0004321FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004321FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004321FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004321FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004321FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004321FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004321FR500
CERAMIC RESONATOR 2.44 MHZ datasheet.pdf
IC DAC QUAD 12BIT 28-CDIP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 315 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG-OPEN END 2.5M datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 500' datasheet.pdf
IC VCXO LVPECL 5X7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf