Vishay/BCcomponents SFR25H0004420FR500
SFR25H0004420FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004420FR500
Brief Description
RES 442 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004420FR500.pdf
Availability of SFR25H0004420FR500
QUANTITY
SFR25H0004420FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004420FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004420FR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004420FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004420FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004420FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0004420FR500
LED 5MM QUAD 5V GREEN PC MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 550MW SOD323F datasheet.pdf
BUZZER 48-120VDC/AC 65-75DB PNL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 35A 200V KBPCW datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 32POS datasheet.pdf
D4N-1B22 datasheet.pdf
RES 3 OHM 8W 0.02% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 4.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.6NH 1.28A 78 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf