Vishay/BCcomponents SFR25H0004709JA500
SFR25H0004709JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0004709JA500
Brief Description
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0004709JA500.pdf
Availability of SFR25H0004709JA500
QUANTITY
SFR25H0004709JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0004709JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0004709JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0004709JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0004709JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0004709JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0004709JA500
KIT,BACKSHELL,12 POS,RCPT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IP PHY LAYER BRIDGE SPI3-4 ORCA4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CANMDM-37PH010K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 24A TO220F datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 1.2KV RAD datasheet.pdf