Vishay/BCcomponents SFR25H0005232FR500
SFR25H0005232FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0005232FR500
Brief Description
RES 52.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0005232FR500.pdf
Availability of SFR25H0005232FR500
QUANTITY
SFR25H0005232FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0005232FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0005232FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0005232FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0005232FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0005232FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0005232FR500
BOX STEEL GRAY 19.69"L X 13.78"W datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 1A TO-92 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A GP20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
2442-75 TERM SPR& BRKT 244275 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 35 INCH datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf