Vishay/BCcomponents SFR25H0005604JR500
SFR25H0005604JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0005604JR500
Brief Description
RES 5.6M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0005604JR500.pdf
Availability of SFR25H0005604JR500
QUANTITY
SFR25H0005604JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0005604JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0005604JR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0005604JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0005604JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0005604JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0005604JR500
IC LDO REG SMART DUAL 3V 16SSOP datasheet.pdf
HOSE REEL; LG SD 3/8" LP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
USB PROGRAMMING CABLE 2MM CONN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf