Vishay/BCcomponents SFR25H0006650FR500
SFR25H0006650FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006650FR500
Brief Description
RES 665 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006650FR500.pdf
Availability of SFR25H0006650FR500
QUANTITY
SFR25H0006650FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006650FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006650FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006650FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006650FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006650FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0006650FR500
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
SW MINI SPST-NO PIN PLNGR 250V datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN RETAINER 4POS 7.92MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf