Vishay/BCcomponents SFR25H0006809JA500
SFR25H0006809JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006809JA500
Brief Description
RES 68 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006809JA500.pdf
Availability of SFR25H0006809JA500
QUANTITY
SFR25H0006809JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006809JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006809JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006809JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006809JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006809JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0006809JA500
IC DIG SIG PROCESSOR 144-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 275VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
FAN AXIAL DUAL 40X48MM 12VDC datasheet.pdf