Vishay/BCcomponents SFR25H0006819FA500
SFR25H0006819FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0006819FA500
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0006819FA500.pdf
Availability of SFR25H0006819FA500
QUANTITY
SFR25H0006819FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0006819FA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0006819FA500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0006819FA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0006819FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0006819FA500 Details Description
Related parts for SFR25H0006819FA500
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMB datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V 6-UDFN datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 220V datasheet.pdf
TXRX OPT SM SFF SONET OC48/SDH datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf