Vishay/BCcomponents SFR25H0007870FR500
SFR25H0007870FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0007870FR500
Brief Description
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0007870FR500.pdf
Availability of SFR25H0007870FR500
QUANTITY
SFR25H0007870FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0007870FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0007870FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0007870FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0007870FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0007870FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0007870FR500
IC DETECTOR VOLTAGE 4.5V 5TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
MODULE datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLXR 1:5 134MHZ 8SOP datasheet.pdf
CABLE CONN 5POLE datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
TV 11C 11#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf