Vishay/BCcomponents SFR25H0008207JR500
SFR25H0008207JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0008207JR500
Brief Description
RES 0.82 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0008207JR500.pdf
Availability of SFR25H0008207JR500
QUANTITY
SFR25H0008207JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0008207JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0008207JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0008207JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0008207JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0008207JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0008207JR500
IDC CABLE - MSC40K/MC40G/MPL40K datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
HS PREWIRED AMANUAL FA PNP RED datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC 1.5KE datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 44TSOP datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP MICA 21PF 2% 500V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176BGA datasheet.pdf
AB 7C 7#12 SKT RECP datasheet.pdf
10000UF 6,3V 16X35MM 105C 4000H datasheet.pdf