Vishay/BCcomponents SFR25H0009108JA500
SFR25H0009108JA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0009108JA500
Brief Description
RES 9.1 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0009108JA500.pdf
Availability of SFR25H0009108JA500
QUANTITY
SFR25H0009108JA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0009108JA500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0009108JA500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0009108JA500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0009108JA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0009108JA500 Details Description
Related parts for SFR25H0009108JA500
IC OP-AMP LOW-PWR HI-SPEED 8SOIC datasheet.pdf
IC TX PROG LVDS FPD 3.3V 56TSSOP datasheet.pdf
EPROM MCU/8BIT CMOS EMULATION CH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN 0.28" CA datasheet.pdf
2-AXIS ACCELERATION SENSOR GS2 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf