APM Hexseal SFR6-32X5/16-2701
SFR6-32X5/16-2701 picture photo
Mfg. Part Number
SFR6-32X5/16-2701
Manufacturer
Product Category
Screws, Bolts
Brief Description
MACHINE SCREW FLAT PHILLIPS 6-32
Datasheet Download
SFR6-32X5/16-2701.pdf
Availability of SFR6-32X5/16-2701
QUANTITY
SFR6-32X5/16-2701 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR6-32X5/16-2701
Internal Part NumberEIS-SFR6-32X5/16-2701
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyScrews, Bolts
SeriesSFR
TypeMachine Screw
Screw Head TypeFlat Head
Drive TypePhillips
FeaturesSelf Sealing
Thread Size#6-32
Head Diameter-
Head Height-
Length - Below Head0.312" (7.92mm) 5/16"
Length - Overall-
Material-
Plating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR6-32X5/16-2701
Related LinksSFR6-32X, SFR6-32X5/16-2701 Datasheet, APM Hexseal Distributor
SFR6-32X5/16-2701 Details Description
Related parts for SFR6-32X5/16-2701
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC HARDWARE MONITOR 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1X4:1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
FERRITE CHIP 2000 OHM 500MA 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf