Samtec, Inc. SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX.pdf
Availability of SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
QUANTITY
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
Internal Part NumberEIS-SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRugged/Power Connectors
PCN Design/SpecificationISDF,SFSD Form 12/Sep/2013
SeriesTiger Eye™ SFSD
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
Related LinksSFSD-15-28-H, SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX Details Description
Related parts for SFSD-15-28-H-10.00-DR-NDX
IC PWR/ENERGY 1PH BIDIR 24SSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf