Samtec, Inc. SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX.pdf
Availability of SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
QUANTITY
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
Internal Part NumberEIS-SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRugged/Power Connectors
SeriesTiger Eye™ SFSD
Connector TypeSocket to Socket
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
Related LinksSFSD-15-28-H, SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX Details Description
Related parts for SFSD-15-28-H-10.00-DR-NUX
CONN RECEPT 16POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 4.5A 3-DFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT PIN datasheet.pdf
SSD SLIMSATA IND 4GB 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf