Samtec, Inc. SFSD-15-28-H-10.00-SR
SFSD-15-28-H-10.00-SR picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-15-28-H-10.00-SR
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 30POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-15-28-H-10.00-SR.pdf
Availability of SFSD-15-28-H-10.00-SR
QUANTITY
SFSD-15-28-H-10.00-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-15-28-H-10.00-SR
Internal Part NumberEIS-SFSD-15-28-H-10.00-SR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRugged/Power Connectors
PCN Design/SpecificationISDF,SFSD Form 12/Sep/2013
SeriesTiger Eye™ SFSD
Connector TypeSocket to Individual Wire Leads
Number of Positions30
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-15-28-H-10.00-SR
Related LinksSFSD-15-28, SFSD-15-28-H-10.00-SR Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-15-28-H-10.00-SR Details Description
Related parts for SFSD-15-28-H-10.00-SR
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2 TELE SLIDE 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A IPAK datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf