Samtec, Inc. SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS picture photo
Mfg. Part Number
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
Brief Description
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG
Datasheet Download
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS.pdf
Availability of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
QUANTITY
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
Internal Part NumberEIS-SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
Number of Rows2
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Length0.833' (254.00mm, 10.00")
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
Related LinksSFSD-20-28-H, SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS Details Description
Related parts for SFSD-20-28-H-10.00-DR-NUS
LED RED 6-ELEMENT ARRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VIDEO DRVR TRI-CHN LPF 10TQFN datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
F3SJ-A1020P25-TS datasheet.pdf
003LF MINI POWER COUPLER datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V VMND2 datasheet.pdf