Murata Electronics North America SFSRF3M58CF00-B0
SFSRF3M58CF00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFSRF3M58CF00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SFSRF3M58CF00-B0.pdf
Availability of SFSRF3M58CF00-B0
QUANTITY
SFSRF3M58CF00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSRF3M58CF00-B0
Internal Part NumberEIS-SFSRF3M58CF00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFSRF3M58CF00-B0 today.
SeriesSFSRF3M58
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFSRF3M58CF00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFSRF3M5, SFSRF3M58CF00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFSRF3M58CF00-B0 Details Description
Related parts for SFSRF3M58CF00-B0
C/A 12FIB SM MPO-MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf