Murata Electronics North America SFSRH5M50CF00-B0
SFSRH5M50CF00-B0 picture photo
Mfg. Part Number
SFSRH5M50CF00-B0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
SFSRH5M50CF00-B0.pdf
Availability of SFSRH5M50CF00-B0
QUANTITY
SFSRH5M50CF00-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFSRH5M50CF00-B0
Internal Part NumberEIS-SFSRH5M50CF00-B0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship SFSRH5M50CF00-B0 today.
SeriesSFSRH5M50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-SFSRH5M50CF00-B0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksSFSRH5M5, SFSRH5M50CF00-B0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SFSRH5M50CF00-B0 Details Description
Related parts for SFSRH5M50CF00-B0
IC OPAMP CFA 715MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1A D2PAK datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.0GHZ 425TEPBGA datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES 174K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf
POWER LED STARBOARD 1W AMBER datasheet.pdf