Swissbit NA Inc. SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD picture photo
Mfg. Part Number
SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
Manufacturer
Product Category
USB Flash Drives
Brief Description
FLASH DRIVE USB 1GB INDUSTRIAL
Datasheet Download
SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD.pdf
Availability of SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD Order Process
Ship out your order
Specifications of SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
Internal Part NumberEIS-SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSLC vs. MLC Overview
Standard Package60
Category Memory Cards, Modules
FamilyUSB Flash Drives
SeriesunitedCONTRAST II
Memory Size1GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
TypeUSB 2.0
Speed - Read32MB/s
Speed - Write23MB/s
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Size / Dimension68.00mm L x 18.00mm W x 8.00mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
Related LinksSFU21024E1BP2T, SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD Datasheet, Swissbit NA Inc. Distributor
SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD Details Description
Related parts for SFU21024E1BP2TO-C-MS-111-STD
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 3.87"L X 2.54"W datasheet.pdf
M8 SHLD,SS,2MM,PNP,NC,5M CABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 64MM datasheet.pdf
06+06 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V T/H datasheet.pdf