FFF SFV19R-3STBE1HLF
SFV19R-3STBE1HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV19R-3STBE1HLF
Brief Description
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV19R-3STBE1HLF.pdf
Availability of SFV19R-3STBE1HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SFV19R-3STBE1HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV19R-3STBE1HLF
Internal Part NumberEIS-SFV19R-3STBE1HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
PackagingTape & Reel (TR)
Flat Flex TypeFPC
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions19
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeNotched
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV19R-3STBE1HLF
Related LinksSFV19R-3, SFV19R-3STBE1HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV19R-3STBE1HLF Details Description
Related parts for SFV19R-3STBE1HLF
IC COMPARATOR W/LE 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 10A BU datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf