FFF SFV32R-1STE9HLF
SFV32R-1STE9HLF picture photo
Mfg. Part Number
SFV32R-1STE9HLF
Brief Description
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.50MM R/A
Datasheet Download
SFV32R-1STE9HLF.pdf
Availability of SFV32R-1STE9HLF
QUANTITY
SFV32R-1STE9HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SFV32R-1STE9HLF
Internal Part NumberEIS-SFV32R-1STE9HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Bottom
Number of Positions32
Pitch0.020" (0.50mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm, 0.33mm
Height Above Board0.071" (1.80mm)
Locking FeatureSlide Lock
Cable End TypeStraight, Tapered
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishTin
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free
Actuator MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Halogen Free
FeaturesSolder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFV32R-1STE9HLF
Related LinksSFV32R-, SFV32R-1STE9HLF Datasheet, FFF Distributor
SFV32R-1STE9HLF Details Description
Related parts for SFV32R-1STE9HLF
IC FPGA 342 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN ZA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.84A 104 MOHM datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
USB FLASH AH321 2GB SLC ET IND datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 50 V datasheet.pdf