Epson SG-210SCH 106.2500ML0
SG-210SCH 106.2500ML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-210SCH 106.2500ML0
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-210SCH 106.2500ML0.pdf
Availability of SG-210SCH 106.2500ML0
QUANTITY
SG-210SCH 106.2500ML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-210SCH 106.2500ML0
Internal Part NumberEIS-SG-210SCH 106.2500ML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-210S*H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-210SCH 106.2500ML0
Related LinksSG-210SCH , SG-210SCH 106.2500ML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-210SCH 106.2500ML0 Details Description
Related parts for SG-210SCH 106.2500ML0
IC REG LDO 3.3V 5A DPAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
96P.IEC-C F CONN. datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CRIMP FLANGE FOR HOOD 50P 6,5 - datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
SENSOR TEMP PWM SMBUS TO39 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf